Hoppa till sidans innehåll

Resultat 41:e Skinnträffen 7-8 mars 2009.



Flickor 12
1;Julia Fredriksson, Vaggeryds BTK
2;Maja Keränen, Faggemåla BTK
3;Sandra Andersson, Ljungsbro BTK
3;Hanna Hugosson, Vetlanda BTK
Final;Julia Fredriksson - Maja Keränen;11-7, 10-12, 10-12, 11-8, 11-5
Semi;Julia Fredriksson - Sandra Andersson;11-8, 11-6, 11-7
Semi;Maja Keränen - Hanna Hugosson;11-7, 8-11, 11-7, 7-11, 11-4

Flickor 14
1;Alexandra Sandéhn, Tranås BTK
2;Jessica Johnsson, Åsa IF
3;Hanna Månsson-Rosgren, Tranås BTK
3;Martina Quisth, Sandsjöfors SK
5;Josefine Henriksson, Hultsfreds BTK
5;Julia Fredriksson, Vaggeryds BTK
5;Emilia Andersson, Tabergs SK
5;Mikaela Eriksson, Linköpings PK
Final;Alexandra Sandéhn - Jessica Johnsson;13-11, 13-11, 11-6
Semi;Alexandra Sandéhn - Hanna Månsson-Rosgren;10-12, 11-6, 6-11, 11-4, 15-13
Semi;Jessica Johnsson - Martina Quisth;13-11, 9-11, 11-8, 9-11, 11-6
1/4;Alexandra Sandéhn - Josefine Henriksson;11-5, 11-8, 11-5
1/4;Jessica Johnsson - Julia Fredriksson;11-5, 11-8, 11-4
1/4;Hanna Månsson-Rosgren - Emilia Andersson;11-6, 11-5, 11-2
1/4;Martina Quisth - Mikaela Eriksson;11-3, 11-1, 11-6

Flickor 15
1;Alexandra Sandéhn, Tranås BTK
2;Linnea Holm, Tyresö BTK
3;Jessica Johnsson, Åsa IF
3;Hanna Månsson-Rosgren, Tranås BTK
5;Martina Quisth, Sandsjöfors SK
5;Josefine Henriksson, Hultsfreds BTK
Final;Alexandra Sandéhn - Linnea Holm;8-11, 8-11, 11-4, 11-9, 11-6
Semi;Alexandra Sandéhn - Jessica Johnsson;9-11, 3-11, 11-9, 11-0, 11-7
Semi;Linnea Holm - Hanna Månsson-Rosgren;11-8, 11-8, 11-5
1/4;Jessica Johnsson - Martina Quisth;11-6, 11-9, 8-11, 11-6
1/4;Hanna Månsson-Rosgren - Josefine Henriksson;9-11, 11-8, 11-8, 11-2

Herrar Klass 2
1;Andreas Johansson, Kalmar BTK
2;Jacob Lindahl, BTK Safir
3;Lars Augustsson, Huskvarna Södra IS
3;Alexander Lundh, BTK Frej
5;Martin Olofsgård, KFUM Jönköping
5;Henrik Johansson, BTK Frej
5;Bo Johansson, Örjansklubben
5;Albin Arvidsson, BTK Arsenal
Final;Andreas Johansson - Jacob Lindahl;12-10, 7-11, 11-9, 13-11
Semi;Andreas Johansson - Lars Augustsson;11-6, 11-7, 11-13, 11-1
Semi;Jacob Lindahl - Alexander Lundh;11-6, 11-2, 12-10
1/4;Andreas Johansson - Martin Olofsgård;11-4, 10-12, 11-5, 11-9
1/4;Jacob Lindahl - Henrik Johansson;11-8, 11-6, 11-3
1/4;Lars Augustsson - Bo Johansson;11-5, 11-8, 11-5
1/4;Alexander Lundh - Albin Arvidsson;9-11, 11-6, 11-6, 11-8

Herrar Klass 3
1;Alexander Lundh, BTK Frej
2;Mattias Lauridsen, BTK Frej
3;Adrian Thörn, Vetlanda BTK
3;Tomas Andersson, Tranås BTK
5;Anders Winberg, Råslätts PK
5;Hannes Thörn, Vetlanda BTK
5;Ludvig Andersson, Kuddby IF
5;Henrik Johansson, BTK Frej
9;Ulf Emilsson, KFUM BTK Norrköping
9;Magnus Palmér, BTK Clipper
9;Anton Elm, Faggemåla BTK
9;Andre Egnell, Oskarshamns BTK
9;Linus Svensson, Södra Vi IF
9;Görgren Johansson, BTK Frej
9;Roger Hedström, Västers BTK
9;S-O Kratz, Vadstena BTK
Final;Alexander Lundh - Mattias Lauridsen;13-11, 8-11, 3-11, 11-5, 11-5
Semi;Alexander Lundh - Adrian Thörn;10-12, 11-7, 11-8, 9-11, 11-7
Semi;Mattias Lauridsen - Tomas Andersson;5-11, 11-7, 11-9, 11-6
1/4;Alexander Lundh - Anders Winberg;11-9, 11-3, 11-7
1/4;Mattias Lauridsen - Hannes Thörn;11-9, 11-9, 11-9
1/4;Adrian Thörn - Ludvig Andersson;9-11, 11-7, 11-2, 13-11
1/4;Tomas Andersson - Henrik Johansson;11-7, 11-6, 11-9
1/8;Alexander Lundh - Ulf Emilsson;11-8, 11-7, 12-10
1/8;Mattias Lauridsen - Magnus Palmér;4-11, 11-9, 11-9, 9-11, 11-6
1/8;Adrian Thörn - Anton Elm;13-15, 7-11, 11-7, 12-10, 11-5
1/8;Tomas Andersson - Andre Egnell;11-8, 11-7, 11-8
1/8;Anders Winberg - Linus Svensson;11-1, 10-12, 11-7, 8-11, 11-5
1/8;Hannes Thörn - Görgren Johansson;11-9, 11-8, 11-8
1/8;Ludvig Andersson - Roger Hedström;13-11, 11-9, 11-9
1/8;Henrik Johansson - S-O Kratz;11-8, 7-11, 11-6, 11-8

Herrar Klass 4
1;Patrik Karlsson, KFUM BTK Norrköping
2;Victor Svensson, Vetlanda BTK
3;Thomas Karlsson, BTK Clipper
3;Stefan Gustafsson, BTK Clipper
5;Fredrik Lindberg, Sandsjöfors SK
5;Magnus Trygg, Ölmstad IS
5;Robin Lundqvist, BTK Clipper
5;Oskar Sandgren, Huskvarna Södra IS
Final;Patrik Karlsson - Victor Svensson;11-9, 11-9, 7-11, 11-3
Semi;Patrik Karlsson - Thomas Karlsson;11-5, 11-4, 11-4
Semi;Victor Svensson - Stefan Gustafsson;15-13, 11-4, 11-7
1/4;Patrik Karlsson - Fredrik Lindberg;11-9, 11-5, 11-5
1/4;Victor Svensson - Magnus Trygg;12-10, 11-7, 11-2
1/4;Thomas Karlsson - Robin Lundqvist;11-7, 11-9, 11-8
1/4;Stefan Gustafsson - Oskar Sandgren;11-8, 6-11, 11-2, 11-4

Herrdubbel Öppen
1;Joakim Boodh/Vanja Arsenovic, Linköpings PK
2;Adam Hedström/Jacob Lindahl, Västers BTK/BTK Safir
3;Lars Augustsson/Håkan Wikström, Huskvarna Södra IS
3;Roger Eklund/Magnus Palmér, KFUM Norrköping/BTK Clipper
Final;Boodh/Arsenovic - Hedström/Lindahl;8-11, 11-8, 11-7, 6-11, 11-8
Semi;Boodh/Arsenovic - Augustsson/Wikström;7-11, 11-3, 11-7, 11-9
Semi;Hedström/Lindahl - Eklund/Palmér;11-6, 11-6, 11-9

Herrjunior 17
1;Joakim Boodh, Linköpings PK
2;Adam Wäppling, IF Norcopensarna
3;Albin Arvidsson, BTK Arsenal
3;Alexander Lundh, BTK Frej
5;Viktor Andersson, IF Norcopensarna
5;Henrik Johansson, BTK Frej
5;Nils Slycke, IK Sjöge
5;Herman Fridhed, Oskarshamns BTK
Final;Joakim Boodh - Adam Wäppling;11-3, 11-7, 9-11, 11-5
Semi;Joakim Boodh - Albin Arvidsson;11-13, 11-4, 11-8, 13-15, 11-7
Semi;Adam Wäppling - Alexander Lundh;11-8, 11-9, 9-11, 12-10
1/4;Joakim Boodh - Viktor Andersson;11-7, 11-9, 11-6
1/4;Adam Wäppling - Henrik Johansson;11-5, 11-6, 11-6
1/4;Albin Arvidsson - Nils Slycke;11-7, 11-5, 11-5
1/4;Alexander Lundh - Herman Fridhed;11-4, 11-3, 11-4

Herrsingel Öppen
1;Vanja Arsenovic, Linköpings PK
2;Joakim Boodh, Linköpings PK
3;Anton Landgren, Mölndals BTS
3;Adam Hedström, Västers BTK
5;Linus Karlsson, Linköpings PK
5;Jacob Lindahl, BTK Safir
5;Roger Eklund, KFUM BTK Norrköping
5;Johan Creutz, Tranås BTK
9;Martin Olofsgård, KFUM Jönköping
9;Adam Wäppling, IF Norcopensarna
Final;Vanja Arsenovic - Joakim Boodh;8-11, 11-6, 2-11, 11-9, 12-10
Semi;Vanja Arsenovic - Anton Landgren;11-7, 11-7, 12-10
Semi;Joakim Boodh - Adam Hedström;11-6, 11-6, 11-4
1/4;Vanja Arsenovic - Linus Karlsson;11-8, 13-11, 11-5
1/4;Joakim Boodh - Jacob Lindahl;11-9, 8-11, 11-6, 13-11
1/4;Anton Landgren - Roger Eklund;11-7, 6-11, 11-3, 11-6
1/4;Adam Hedström - Johan Creutz;11-5, 11-5, 13-11
1/8;Linus Karlsson - Martin Olofsgård;5-11, 11-5, 11-5, 11-5
1/8;Johan Creutz - Adam Wäppling;9-11, 12-10, 15-13, 9-11, 12-10

Pojkar 10
1;Marcus Pettersson, IF Norcopensarna
2;William Gunnarsson, KFUM Jönköping
3;Philip Särneroth, Västerviks BTK
3;Dennis Svensson, Tranås BTK
Final;Marcus Pettersson - William Gunnarsson;11-8, 10-12, 13-11, 11-8
Semi;Marcus Pettersson - Philip Särneroth;9-11, 13-11, 12-10, 12-10
Semi;William Gunnarsson - Dennis Svensson;11-3, 11-8, 12-10

Pojkar 11
1;Adam Friberg, Västers BTK
2;Tim Hägg, KFUM Jönköping
3;Olof Östenberg, Hultsfreds BTK
3;Morgan Johansson, Västers BTK
Final;Adam Friberg - Tim Hägg;13-11, 9-11, 3-11, 11-7, 11-7
Semi;Adam Friberg - Olof Östenberg;5-11, 9-11, 11-8, 11-9, 11-7
Semi;Tim Hägg - Morgan Johansson;11-7, 11-7, 11-5

Pojkar 12
1;Anton Hovstam, Kalmar BTK
2;Mathias Johansson, Västers BTK
3;Alexander Josephsson, Vaggeryds BTK
3;Edvin Luu, Tabergs SK
5;Tim Hägg, KFUM Jönköping
5;Jakob Öste, Tyresö BTK
5;Malte Möregårdh, BTK Frej
5;Mark Adern, KFUM Jönköping
9;Adrian Hernandez, Vaggeryds BTK
9;Johannes Saether, Oskarshamns BTK
9;Adam Friberg, Västers BTK
9;Marcus Johansson, Västers BTK
9;Antonio Juric, Vaggeryds BTK
9;Felix Wissing, Tranås BTK
9;Adonay Teametekle, KFUM Jönköping
9;Marko Vidovic, Vaggeryds BTK
Final;Anton Hovstam - Mathias Johansson;11-4, 7-11, 11-7, 5-11, 11-9
Semi;Anton Hovstam - Alexander Josephsson;11-5, 11-7, 11-4
Semi;Mathias Johansson - Edvin Luu;11-3, 11-8, 13-11
1/4;Anton Hovstam - Tim Hägg;12-10, 11-8, 11-3
1/4;Mathias Johansson - Jakob Öste;6-11, 11-9, 11-4, 11-9
1/4;Alexander Josephsson - Malte Möregårdh;11-8, 4-11, 11-9, 11-4
1/4;Edvin Luu - Mark Adern;11-13, 11-7, 5-11, 11-9, 12-10
1/8;Anton Hovstam - Adrian Hernandez;11-2, 11-5, 8-11, 11-13, 11-8
1/8;Mathias Johansson - Johannes Saether;12-10, 11-6, 11-6
1/8;Alexander Josephsson - Adam Friberg;11-5, 11-6, 11-9
1/8;Edvin Luu - Marcus Johansson;11-8, 11-6, 11-7
1/8;Tim Hägg - Antonio Juric;12-10, 11-4, 12-14, 11-6
1/8;Jakob Öste - Felix Wissing;11-4, 5-11, 11-7, 11-7
1/8;Malte Möregårdh - Adonay Teametekle;11-5, 11-9, 11-8
1/8;Mark Adern - Marko Vidovic;11-4, 11-6, 9-11, 11-6

Pojkar 13
1;Alexander Lundh, BTK Frej
2;Linus Andersson, BTK Safir
3;Simon Öste, Tyresö BTK
3;Anton Hovstam, Kalmar BTK
5;Jacob Bringeland, Kalmar BTK
5;Mattias Lauridsen, BTK Frej
5;Jerker Pettersson, IF Norcopensarna
5;Henrik Johansson, BTK Frej
Final;Alexander Lundh - Linus Andersson;11-9, 11-8, 11-9
Semi;Alexander Lundh - Simon Öste;11-13, 11-6, 11-7, 11-8
Semi;Linus Andersson - Anton Hovstam;7-11, 12-10, 18-16, 8-11, 11-9
1/4;Alexander Lundh - Jacob Bringeland;11-9, 10-12, 11-5, 11-1
1/4;Linus Andersson - Mattias Lauridsen;12-10, 11-6, 7-11, 11-7
1/4;Simon Öste - Jerker Pettersson;13-11, 11-7, 11-8
1/4;Anton Hovstam - Henrik Johansson;8-11, 11-7, 6-11, 11-9, 12-10

Pojkar 14
1;Alexander Lundh, BTK Frej
2;Mattias Lauridsen, BTK Frej
3;Adrian Thörn, Vetlanda BTK
3;Henrik Johansson, BTK Frej
5;Christer Rosgren, Vetlanda BTK
5;Viktor Ljunggren, KFUM Jönköping
5;Simon Öste, Tyresö BTK
5;Niklas Moszczynski, KFUM Jönköping
9;Linnea Holm, Tyresö BTK
9;Linus Andersson, BTK Safir
9;John Petersson, Vadstena BTK
9;Adrian Fridhed, Oskarshamns BTK
9;Joel Ozolins, IF Norcopensarna
9;Hannes Thörn, Vetlanda BTK
9;Jesper Lundwall, Hultsfreds BTK
9;Kenny Gustafsson, Sandsjöfors SK
Final;Alexander Lundh - Mattias Lauridsen;10-12, 11-7, 11-7, 12-10
Semi;Alexander Lundh - Adrian Thörn;13-11, 11-8, 11-2
Semi;Mattias Lauridsen - Henrik Johansson;14-12, 11-9, 2-11, 11-7
1/4;Alexander Lundh - Christer Rosgren;15-13, 12-10, 11-3
1/4;Mattias Lauridsen - Viktor Ljunggren;11-4, 9-11, 11-6, 8-11, 11-7
1/4;Adrian Thörn - Simon Öste;11-2, 11-7, 11-6
1/4;Henrik Johansson - Niklas Moszczynski;11-9, 11-4, 11-6
1/8;Alexander Lundh - Linnea Holm;11-7, 11-9, 15-13
1/8;Mattias Lauridsen - Linus Andersson;10-12, 8-11, 11-3, 11-7, 11-6
1/8;Adrian Thörn - John Petersson;11-3, 11-6, 11-8
1/8;Henrik Johansson - Adrian Fridhed;11-1, 7-11, 11-3, 11-4
1/8;Christer Rosgren - Joel Ozolins;10-12, 11-3, 2-11, 11-7, 11-5
1/8;Viktor Ljunggren - Hannes Thörn;11-8, 8-11, 11-1, 10-12, 11-7
1/8;Simon Öste - Jesper Lundwall;11-6, 12-10, 11-9
1/8;Niklas Moszczynski - Kenny Gustafsson;11-6, 11-5, 11-3

Pojkar 15
1;Albin Arvidsson, BTK Arsenal
2;Viktor Andersson, IF Norcopensarna
3;Simon Hallgren, IF Norcopensarna
3;Robin Svensson, Södra Vi IF
5;Herman Fridhed, Oskarshamns BTK
5;Kim Fredriksson, Västers BTK
Final;Albin Arvidsson - Viktor Andersson;11-8, 11-8, 11-4
Semi;Albin Arvidsson - Simon Hallgren;11-13, 12-10, 11-4, 11-7
Semi;Viktor Andersson - Robin Svensson;7-11, 11-6, 11-4, 16-14
1/4;Viktor Andersson - Herman Fridhed;11-8, 9-11, 9-11, 11-7, 11-4
1/4;Simon Hallgren - Kim Fredriksson;11-8, 11-8, 11-9

Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Sponsorer:

 

YASAKA_web

 

mattiasbygg_tagline

Postadress:
Tranås BTK - Bordtennis
Tomas Berner, Idrottsgatan 5
57340 Tranås

Besöksadress:
Floragatan 8
57331 Tranås

Kontakt:
Tel: 014056400
E-post: This is a mailto link

Se all info